Nasza historia:

Historycznie początek Przedszkoli PRZY LESIE miał miejsce we wrześniu 2003 roku.

W małym budynku mieszkalnym na osiedlu Leśna Polana w Jabłonnie powstało przedszkole, które wówczas jeszcze nazywało się Poziomka. Bardzo szybko podjęliśmy decyzję o przeprowadzce pod adres Przylesie 60 i trochę pod wpływem tego adresu również o zmianie nazwy na Przedszkole PRZY LESIE. Pierwsza grupa Przedszkolaków liczyła kilkanaścioro Dzieci, które dziś są już w wieku gimnazjalnym. Udało się stworzyć przytulną i kameralną atmosferę, a to zaowocowało zaufaniem kolejnych Rodziców. Dużo wysiłku włożyliśmy w profesjonalizm nauczania i atrakcyjność prowadzonych zajęć. Powstały kluczowe zasady dobrej współpracy i otwartej komunikacji, pierwsze przedstawienie Kopciuszka z cyklu Rodzice-Dzieciom, pierwsza, podsumowująca każdy kolejny miesiąc pracy, gazetka przedszkolna. We wrześniu 2005 ruszyła placówka na ul. Dębowej w Warszawie, w 2008 kolejne placówki w Chotomowie, Skierdach (obecnie w Rajszewie) i w Legionowie. Uruchomiliśmy oddziały żłobkowe oraz oddziały rocznego przygotowania przedszkolnego – tzw. zerówki. W roku szkolnym 2011/2012 i 2012/2013 we wszystkich Przedszkolach PRZY LESIE wdrożyliśmy zasady żywieniowe zgodne z programem kampanii Zdrowy Przedszkolak.

W rekrutacji na rok szkolny 2013/2014 zaproponowaliśmy utworzenie grup integracyjnych. W ofercie funkcjonuje realizacja podstawy programowej, język angielski (5 razy w tygodniu) i 16 rodzajów zajęć dodatkowych, wykraczających poza obowiązkowo realizowaną podstawę programową.

Przedszkola PRZY LESIE cały czas się rozwijają i doskonalą swoje metody pracy i komunikacji. Są tworzone poprzez codzienne zaangażowanie Kadry zarządzającej i Pracowników, współpracujących na bieżąco z Rodzicami. Obecnie zatrudniają ok. 70 osób Kadry, która kształci i opiekuje się ok. 300 Dziećmi. Szacujemy, że w czasie tych dziesięciu lat od powstania wychowaliśmy już ponad 1000 Przedszkolaków. Dorobek edukacyjny i osiągnięcia na tym polu pozwoliły na powstanie kolejnego etapu jakim jest Szkoła Podstawowa SAPERE AUDE i Gimnazjum SAPERE AUDE w Rajszewie – zgodnie z dewizą SAPERE AUDE kształcimy tam mądrych i otwartych na współczesny świat i jego wyzwania Uczniów. Od zawsze stosowaliśmy hasło „Warto spróbować z nami” i z perspektywy 10 lat wierzymy, że naprawdę warto.