Placówki
Jabłonna (Przylesie)
Placówki

Niepubliczne Przedszkole "Przy Lesie"

ul. Przylesie 60

05-110 Jabłonna

eczerwiakowska@przedszkole.info.pl

tel. 661-333-171, 661-333-181

ZOBACZ PRZEDSZKOLE - wirtualny spacer

*** Trwają zapisy do przedszkola na nowy rok przedszkolny 2017/2018***

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, by dołączyły do grona naszych przedszkolaków w roku przedszkolnym 2017 - 2018.

Niepubliczne Przedszkole Muzyczno – Językowe „Przy Lesie” położone jest w północnej części wsi Jabłonna, w pięknym malowniczym miejscu. Jak sama nazwa wskazuje jest ono usytuowane w okolicy lasu. Położenie to jest atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, którzy mają pewność, że ich pociechy oddychają świeżym powietrzem.

Jesteśmy nowoczesnym, prywatnym przedszkolem oferującym bogaty wachlarz zajęć, które umożliwiają wszechstronny rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny dziecka.

W ramach czesnego oferujemy:

-realizację podstawy programowej,

- codziennie zajęcia języka angielskiego w systemie CLIL (zintegrowane nauczanie języka i przedmiotu) prowadzone przez nauczyciela native speaker

- raz w tygodniu zajęcia języka hiszpańskiego,

- dwa razy w tygodniu zajęcia umuzykalniające,

- raz w tygodniu zajęcia mini tenisa na korcie znajdującym się obok przedszkola

- pełne i zdrowe wyżywienie

Do wyboru macie Państwo także zajęcia dodatkowe: zajęcia artystyczne, taniec, balet, taekwondo .

Dbamy o to, aby nasze dzieci miały kontakt z logopedą, a ewentualne problemy pomagał rozwiązywać psycholog.

Pragnąc, aby nasze przedszkolaki rozwijały się prawidlowo włączyliśmy się do programu "Zdrowy Przedszkolak" promującego zdowy sposób odżywiania się. Na naszych stołach pojawia się dużo warzyw i owoców. Nie podajemy dzieciom słodyczy oraz wysoko przetworzonych wędlin np., parówek, a nasze posiłki przygotowywane są z naturalnych, zdrowych produktów.

Nasze przedszkolaki ogladają przyjeżdżające do nas profesjonalne spektakle teatralne, bądź słuchają koncertów muzycznych, albo też uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez zoologa mogąc  zobaczyć i poznać życie różnych, czasami bardzo egzotycznych zwierząt. Duży teren wokół przedszkola oraz jego położenie pozwala nam na prowadzenie od wiosny do jesieni zajęć polegających na uprawie rabatek. Dzieci pod czujnym okiem "cioć" wysiewają warzywa, by poźniej uczyć się je pielęgnować. Sprawia to dzieciom ogromną radość, zwłaszcza kiedy mogą nareszcie zerwać owoc swojej pracy. Organizujemy także szereg akcji ekologicznych, mających na celu uwrażliwienie  dzieci na piekno przyrody, a przede wszystkim na konieczność jej ochrony.

Młoda, kreatywna i dobrze wykształcona kadra inspiruje dzieci do emocjonalnego zdobywania nowych wiadomości i umiejętności. Pracujące u nas Panie nazywane są przez dzieci „ciociami”, ponieważ zapewniają im ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu, iż grupy wiekowe są małe, Panie nauczycielki doskonale znają „swoje dzieci”, co pozwala im rozwijać potencjał wychowanków i doskonalić ich talenty.

W podejmowanych działaniach wychowawcy wszechstronnie stymulują wszystkie sfery osobowości dzieci, dbając o ich harmonijny rozwój. Wspomaganie rozwoju na tym etapie edukacji odbywa się w miłej, serdecznej atmosferze, gdzie stawiane zadania dostosowane są do możliwości, potrzeb i zainteresowań oraz wieku każdego dziecka.

W naszym przedszkolu zapewniamy dzieciom także bogaty kalendarz imprez przedszkolnych, rodzinnych, wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi .Zapewniamy także naszym Dzieciom odpowiednie przygotowanie do funkcjonowania w społeczności szkolnej.

Numery telefonów do placówki:

661 333 181 - przedszkole

661 333 171 - dyrekcja

Mail kontaktowy:

eczerwiakowska@przedszkole.info.pl

Wyprawka przedszkolaka

Zajęcia dodatkowe:

Logopedia: piątki od godz. 10.00

Podsumowanie roku przedszkolnego 2016/2017

Podsumowanie roku przedszkolnego 2015/2016

Wydarzenia w przedszkolu

PAŹDZIERNIK

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z  artykułami podsumowującymi zajęcia dydaktyczne  oraz z relacjami z imprez przedszkolnych w poszczególnych miesiąch.

wakacje- lipiec 2017

wakacje- sierpień 2017

wrzesień 2017

Poniżej podajemy  Państwu przepisy kulinarne potraw, które między innymi goszczą na naszych stołach i są przez dzieci chętnie zjadane:

Makaron z sosem pomidorowym

Pierogi leniwe

Domowe kluseczki szpinakowe

Risotto warzywne EduChefa

Knedle ze śliwkami

Barszcz biały na zakwasie

Zupa-krem marchewkowa z imbirem

Zupa- krem z kalafiora i białych warzyw