Zajęcia i metody
Zajęcia i metody

Ćwiczenia językowe w Przedszkolach „Przy Lesie” odbywają się każdego dnia – dzieci uczestniczą w zajęciach, pracują z książeczką, śpiewają piosenki, przygotowują fragmenty występów na każdą z przedszkolnych uroczystości w tym języku. Każdego dnia biorą udział w grach i zabawach w języku angielskim. Uczą się także praktycznego nim posługiwania – z jedną bowiem z osób, w każdym przedszkolu, można porozmawiać wyłącznie w taki sposób… :)

Jest to możliwe, gdyż każda placówka zatrudnia na etat 1-2 anglistów, którzy obok wychowawców sprawują opiekę nad maluchami.

Angliści nie tylko prowadzą zajęcia, ale porozumiewają się z dziećmi w języku angielskim w czasie zwykłych, codziennych czynności: posiłków, ubierania, odpoczynku, zabawy, mycia ząbków itd. Dzieci „absorbują” w ten sposób nowy język z sytuacji dnia codziennego i na ogół podchodzą do tego z wielkim entuzjazmem.

Dodatkowo, raz w tygodniu zapraszamy dzieci na zajęcia z Panem Pawłem – nauczycielem języka angielskiego metodą Helen Doron.

O METODZIE HELEN DORON – kliknij tutaj