Placówki
Rajszew
Placówki

Niepubliczne Przedszkole "Przy Lesie"

Rajszew, ul. Modlińska 75

05-110 Jabłonna

anowicka@przedszkole.info.pl

tel. 661-333-174, 661-333-184

ZOBACZ PRZEDSZKOLE - wirtualny spacer

***Trwają zapisy na nowy rok przedszkolny 2017/2018 ***

Przedszkole "Przy Lesie" w Rajszewie od września 2011r. zmieniło swoją bazę lokalową na specjalnie zaprojektowany dla potrzeb naszej placówki nowy budynek. W nowej siedzibie - oprócz wszystkich zalet nowego miejsca - posiadamy własną kuchnię.

Przyjmujemy dzieci od 2 do 5 roku życia. Małe grupy wychowanków z podziałem na grupy wiekowe pozwalają nam stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę.

Wszystkie nasze działania ulkierunkowane sa na potrzeby naszych wychowanków, aby  Dzieci czuły się w naszej społeczności przedszkolnej szczęśliwe, akceptowane i ważne. Kreatywna, dobrze wykształcona Kadra pedagogiczna stara się uczyć przedszkolaki wiary we własne siły oraz budować w nich silne poczucie własnej indywidualności. Wychowawcy starają się dostosować swoje metody pracy z dziecmi do mozliwości, potrzeb oraz zainteresowań dzieci w zależności od wieku wychowanków,tak  by ich rozwój obejmował wszystkie sfery osoowości dziecka i pomagał jednocześnie rozwijać jego talenty.

Oferyjemy bogaty wachlarz zajęć, które umozliwiają wszechstronny rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny dziecka.

W ramach czesnego oferujemy:

•  opiekę nad Dziećmi od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00.
  •  realizacje podstawy programowej
  • codziennie język angielski w systemie CLIL (zintegrowanie nauczania języka i przedmiotu)
  • dwa razy w tygodniu rytmikę
  • raz w tygodniu mini tenis w grupie 3,4 i 5 latków
  • dwa razy w tygodniu język hiszpański w grupie "O"
  • wspomaganie rozwoju: teatrzyki, koncerty,tematyczne  imprezy przedszkolne
  • pełne i zdrowe wyżywienie

Do wyboru macie Państwo zajęcia dodatkowe: taniec, balet, zajęcia artystyczne, aikido, zajęcia ogólnorozwojowe.

Dbamy o to, aby nasze dzieci miały kontakt z logopedą, a ewentualne problemy pomaga nauczycielom rozwiązać psycholog.

W naszym przedszkolu zapewniamy dzieciom bogaty wachlarz imprez przedszkolnych, rodzinnych, wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi. Zapewniamy także dzieciom odpowiednie przygotowanie do funkcjonowania w społeczności szkolnej.

Mając na uwadze prawidłowy rozwój dziecka pod kątem zdrowotnym włączyliśmy sie do programu "Zdrowy Przedszkolak", który promuje zdrowe odżywianie się. Na naszych stołach codziennie pojawia się dużo warzyw i owoców. Nasze przedszkolaki nie jedzą słodyczy, wysoko przetworzonych wędlin np. parówek, a posiłki przygotowywane są w naszej kuchni z naturalnych, zdrowych produktów z uwzględnieniem indywidualnych diet (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna, wegetariańska).

Seredecznie zapraszamy!

Poniżej zamieszczamy kilka przepisów dań, które m.in. podawane są naszym przedszkolakom:

Pasta z ciecierzycy

Zupa krem marchewkowa

Żurek na zakwasie

Zupa dyniowa

Risotto

Kotleciki rybno-dyniowe

Pierogi leniwe

Racuchy z jabłkiem i cynamonem

Domowe kluseczki szpinakowe

Muffinki

Knedle ze śliwkami

Zupa fasolowa

Ciasto dyniowe

Pierniczki choinki

Menu "Zdrowego Przedszkolaka"

25.09.2017 r. - 29.09.2017 r.

02.10.2017 r. - 06.10.2017 r.

Ramowy plan dnia

Grupa "Tygryski"

Grupa "Pszczółki"

Grupa "Smerfy"

Taniec: poniedziałek godz. 14.00-14.30

Logopedia indywidualna: środa od godz. 8.00 - 12.00

Wydarzenia w przedszkolu

Wrzesień 2017

Gazetki przedszkolne. Czyli podsumowanie pracy dydaktycznej oraz imprez przedszkolnych w poszczególnych miesiącach:

wrzesień 2017

Wakacyjne bloki tematyczne w 2016 r.

Wakacyjne bloki tematyczne w 2017 r.

Podsumowanie roku przedszkolnego 2016/2017

Podsumowanie roku przedszkolnego 2015/2016